День Відкритих Дверей у Національному університеті харчових технологій

24 лютого 2018

               

Кафедра екології та збалансованого природокористування, незважаючи на примхи погоди, відкрила двері для майбутніх абітурієнтів. Для означених гостей – нині студентів Київського енергетичного коледжу – був проведений мотивуюче-пізнавальний майстер-клас «Збережемо довкілля разом!». Майстер-клас включав такі три показові лабораторні роботи.

1. Моделювання згоряння палива.

2. Визначення прозорості води за “христом”.

3. Визначення загальної жорсткості води.

Завдяки якісним реакціям було змодельоване неповне згорання палива. Таке дослідження дає змогу оцінити потенційне забруднення повітря. Отримані показники є важливими, оскільки з кожним роком кількість автомобілів і в Україні, і у світі невпинно зростає. А якість автомобільного палива часто є низькою.

Дослід щодо визначення прозорості води за “христом” продемонстрував можливість отримання одного з основних показників забрудненості води. Абітурієнти навчилися одержувати дані, що вказують на потребу кисню, який має бути в розчиненому стані у воді для хімічного окиснення органічних та неорганічних сполук – зокрема забруднюючих речовин, що потрапляють у неї.

Третім дослідом майстер-класу було продемонстровано гостям спосіб розрахування важливого показника якості питної води – її твердість. Твердість зумовлюється наявністю у воді солей кальцію та магнію. Тверда вода непридатна для пиття. Для приготування їжі тверду воду теж не використовують, бо в ній погано розварюються м’ясо й овочі. Майбутні студенти-екологи дізнались про експрес методи, які дають змогу оцінити якість води, яку вони вживають.

Після закінчення студенти, які проводили згадані досліди майстер-класу, докладно відповіли на всі питання абітурієнтів і розповіли їм про студентське наукове життя.

                                  

     

              

 

              

 

              

              

              

 

                                    

   

              

             

                                    

 

              

 

              

 

 

 

 

 

 

Стрічка новин