Як екологи на підприємствах харчової промисловості визначали застосовували теорію на практиці

5 березня 2018

Сидячи в аудиторії і вивчаючи технології харчової промисловості та екологічні проблеми на них, важко сприйняти інформацію, не побачивши саме виробництва на свої очі. Звичайно, є відео, презентації, але лише долучившись безпосередньо до технологічного процесу, можна реально оцінити вплив підприємства на довкілля.

Цукрова промисловість – одна з найпотужніших забруднюючих галузей харчової промисловості, тому що під час виробництва цукру на підприємстві утворюються висококонцентровані стоки, а також викиди та побічні продукти переробки цукрових буряків.

Проходячи практику на ТОВ «Спецтехніка» (Яготинський цукровий завод) студент-еколог 4 курсу Васильєв Євген переконався в правдивості цього твердження. Він детально ознайомився з технологією виробництва і велику увагу приділив тим стадіям, на яких утворюються відходи. Також проаналізував екологічний стан підприємства. Обов’язковою умовою проходження практики для студентів-екологів – є внесення пропозицій щодо подолання екологічних проблем на підприємствах. Тому відповідно даної потужності підприємства та кількості відходів, майбутнім екологом було надано рекомендації щодо вирішення деяких проблем на підприємстві.

Тищенко Яна та Вислінська Олена відвідали ТОВ «КФ «Тортовик»», м. Ірпінь, Київської обл. На перший погляд, кондитерська галузь – маловідходна і найменш проблемна, однак, тільки еколог одразу побачить важливі проблеми, які важко вирішити на невеликих підприємствах, які не мають можливості встановити очисне обладнання.

Анастасія Волчецька була ознайомлена з виробництвом пива на підприємстві ТОВ «Пивоварня Зіберта» у м. Фастові Київської обл. та впровадженою на підпри  мстві системою управління якості ДСТУ ISO 9001:2009.

Стрічка новин